Vaikų dantų priežiūra: patarimai

Suaugę žmonės dažniausiai skiria burnos priežiūrai dėmesio kur kas daugiau nei vaikai. Tačiau kas kaltas, kad vaikučiai per mažai rūpinasi dantukais? Būtent patys tėveliai, kurie dažniausiai ne tik kad nenuperka reikalingų priemonių, tačiau taip pat ir nepaaiškina – kaip tinkamai rūpintis visa burnos ertme, o ne tik dantimis.

Štai ir pats paprasčiausias dantu irigatorius gali padėti vaikui susidurti su kur kas mažiau sveikatos problemų ir kiekvieno apsilankymo pas mediką metu džiaugtis, kad jo šypsena ne tik graži, tačiau ir sveika.

Dantu irigatorius· Vaikų dantukų priežiūrai, lygiai taip pat kaip ir suaugusių žmonių, reikalingi irigatoriai. Jie padeda pašalinti ne tik minkštąsias, tačiau ir kietąsias apnašas. Tokiu atveju dantukai ges kur kas rečiau ir kiekvienas apsilankymas pas odontologą bus malonus.

· Taip pat reikia įpratinti vaikus, kad dantys turi būti prižiūrimi kasdien. Taigi, valyti juos du kartus per dieną yra būtina.

· Lygiai taip pat pratinti prie to, kad reikia rūpintis ne tik dantimis, tačiau taip pat ir visa burnos ertme. Dažniausiai pamirštama, kad liežuvis bei žandai taip pat turi būti nuvalomi.

· Tegul vaikai geria kuo daugiau vandens. Žinoma, jo taip pat gali būti per daug, tačiau tinkamas kiekio normavimas yra būtinas. Galiausiai, gerti turi ir tėveliai, kuriems svarbiausia yra rodyti tinkamą pavyzdį.

· Kuo daugiau daržovių ir kuo mažiau tokių patiekalų, kuriuose yra labai daug saldiklių – tuo galiausiai pavyks išvengti greitesnio dantukų gedimo. Žinoma, kartais saldainių tikrai norisi ir juos galima duoti, tačiau šiuo atveju svarbiausia normos.

· Burnos skalavimo skystis toks pat reikalingas ir būtinas kaip ir irigatorius. Jis turi būti naudojimas po kiekvieno valymo. Tokiu atveju sėkmingai pašalinamos apnašos, kurios sukelia dantų akmenis ir kitas rimtesnes burnos ertmės problemas.

Vaikų dantukų priežiūrai, net ir tokiu atveju, jeigu jie yra pieniniai – reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Tai yra kiekvieno iš tėvelių atsakomybė. O kuo daugiau to dėmesio bus ir kuo daugiau tinkamų pamokų – tuo vaikutis šypsosis ne tik plačiau, tačiau ir sveikiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *