Dėl ko protestavo ūkininkai

Dar kartą grįžkime prie tos temos, kodėl daugybė traktorių ir krautuvių, nauji ir naudoti traktoriai užbarikadavo Briuselio gatves pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Kodėl kasmet protestuoja ūkininkai, ko jie siekia, ir kaip į tai žiūri miesto gyventojai bei svečiai?

Ko nori ūkininkai

Ūkininko traktoriusTad jeigu taip nutiko, kad ėjote tuo metu Belgijos sostinės gatvėmis, pastebėjote didelį sujudimą. Didelės kolonos traktorių kelių kilometrų spinduliu nuo Europos Komisijos ir Europos Parlamento pastatų apsupo šiuos organus. Ūkininkai atvažiavo ne tik iš Belgijos provincijų, bet ir iš Vokietijos, Liuksemburgo ir kitų šalių, kurioms buvo aktualios pieno supirkimo kainos Europos Sąjungoje. Šis galingas protestas, kaip ir daug kartų prieš tai, vyko dėl pieno subsidijų. Tam tikros nustatytos pieno supirkimo kainos galų gale, kai pieno buvo gaunama daugiau, negu reikia, vertė ūkininkus skursti. Tad jie protestavo tam, kad kainos būtų keičiamos. Atrodo, kad jiems šis protestas išėjo į naudą, nes jau po kelių dienų parlamentarai svarstė, ką daryti, kaip nagrinėti šią problemą ir siekė prieiti kokio nors kompromiso – sprendimo, dėl kurio būtų patenkintos visos pusės.

Kaip viskas atrodo iš šono

Tuo metu kaip tik paskutines atostogų dienas Briuselyje leidęs Petras ir Ona iš Lietuvos sakė, kad tie naudoti traktoriai ir visas protestas jiems pasirodė labai įdomi patirtis. „Žinote, tai kaip koks savotiškas Baltijos kelias. Aš nesakau, kad truputį kas, ir iškart mes irgi turėtume su traktoriais užstatyti gatves. Tačiau, žinote, tas protestas kažkaip vis tiek įkvepia. Tiesiog taip yra, kad atrodo, jog gali ir labai mažai stengtis dėl savo gerovės, ir daug – niekas nesikeičia. Mūsų šalyje žmonės jau nesusiburia į tokias dideles minias tam, kad pakovotų už savo teises. Ir todėl man pasirodė labai gražu, kad čia, šioje šalyje, Belgijoje, prie svarbių Europos politinių organų susirinko tiek daug traktorių ir ūkininkų. Jie tiesiog visi vieningai kovoja dėl to, kas jiems yra svarbu. Ir argi tai negražu? Žmonės žino, kad turi balsą, kad jie gali kalbėti, gali reikalauti geresnių sąlygų jų žemės ūkiui, jų gyvulių ūkiui plėsti. Mane tiesiog sužavėjo šis protestas, toks natūralus, netašytas ir paprastas, prieš jį iškart nublanko visos Briuselio grožybės ir traktoriaus ratas man buvo daug mielesnis nei ten kokia išpuošta Briuselio Notre Dame bažnyčia“, – atvirauja moteris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *