Kodėl vis daugiau lietuvių perka internete?

Naujausi tyrimai rodo, kad vis daugiau lietuvių naudoja elektroninių pirkimų paslaugas ir apsiperka interneroparduotuvėse. Tokiose lietuviškose interneto parduotuvėse kaip 1a.lt nesunku rasti daug įvairių kategorijų prekių, itin plačius asortimentus. Tai leidžia gana greitai išsirinkti reikiamas prekes ir jas turėti namuose numatytu pristatymo metu.

Vis daugiau lietuvių perka internete

1aKalbant apie platesnius dalykus nei 1a.lt, verta pažvelgti ir į kaimynus Europoje. Pasirodo, Europoje Lietuva yra viena iš daugiausiai internetu perkančių šalių. Nemažai prekių taip pat perka Latviai, Estai, Austrai. Bene mažiausiai internetu perka Britai. Manoma, kad mažesnių šalių žmonės internetu perka dėl to, kad taip susidaro didesnės pasiūlos galimybės. Taip pat nemažai Europos gyventojų prekes siunčiasi iš užsienio parduotuvių, dažnai perkama iš Kinijos pardavėjų, kurie pasirenkami būtent dėl labai mažos kainos. Aišku, jų kokybė dažnai nuvilia, taip pat gąsdina muitai.

Kodėl perka lietuviškose parduotuvės

Paklausus žmonių, kodėl jie renkasi būtent lietuviškas interneto parduotuves, jie vardina įvairiais priežastis. Štai pirkėjas Andrius sako, kad jam taip atrodo patikimiau ir paprasčiau „Nors kartais tas pačias prekes kinai siūlo pigiau, bet kiek žinau, tai visada yra dviguba ar triguba loterija. Pirmiausia, tu niekada nežinai, ar tau neuždės muito. Gal tau dėl to prekė taip pabrangs, kad visai neapsimokės. Antra, tu nežinai, ar tai patikimas pardavėjas. Trečia, tu nežinai, ar siunčia tinkamo dydžio rūbus, kadangi ten visada toks keistas miksas dėl tų rytietiškų ir europietiškų rūbų būna. Taip pat siunta ilgai keliauja iš Kinijos, kartais iki 2 mėnesių. O Lietuvoje ir per 1 – 2 dienas ateina. Galiausiai, jeigu su kinų siunta kas nors negerai, nei tu atgal siųsi, nei pinigus susigrąžinsi. O Lietuvoje viskas yra daug geriau, viską gali išsiaiškinti, turi visas garantijas“, – sako Andrius. „Be to, esu ir šioks toks patriotas, noriu paremti savus“, – nusišypso vyras.

Privalumai

Internetu pigiau – taip sako daug žmonių, perkančių prekes būtent internetu, o ne gyvai. Jie įskaičiuoja ir sugaišto laiko kainą, kuri labai maža perkant internetu, ir nepaprastai didelė, prekės ieškant kokiose nors specializuotose parduotuvėse. Taip pat kai kurie žmonės apsipirkimą internetu įvertina tiesiog kaip malonumą, kurį sau kartais nori leisti, ir dėl to internete ir perka. Tad privalumų, pasirodo, yra tikrai daug, o ir asortimentai interneto parduotuvėse platūs.

2 komentarai

  1. Na manau ne vien lietuviai, dabar labai daug žmonių, kurie taupo savo laiką ir stengiasi apsipirkinėti internetu, kad išvengtų spūsčių prekybos centruose, o ypač švenčių metu.

  2. Pagrindinis dalykas kuris motyvuoja pirkti internetu tai kad dabar siuntas gauname daug greičiau ir paprasčiau. Todėl anksčiau vengdavo žmonės pirkti internetu nes prekės keliaudavo labai ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *