Interjeras kaip meno kūrinys

Kartais namu interjeras gali ne ką tesiskirti nuo galerijos – jis bus stilingas, sutvarkytas ir jame rasime meno kūrinių. Tačiau klaidinga galvoti, kad prabangaus interjero elementai turi kainuoti milijonus. Sukurti gražų, jaukų, menišką ir prabangos įspūdį keliantį interjerą galima pasitelkus protą ir kūrybingumą arba įvedus vieną kitą vertingą interjero elementą. Pateikiame keletos išskirtinių interjero detalių kaip meno kūrinių pristatymą.

Triumfuojančios spalvos

Interjero sprendimaiVieniems populiariausių pasaulio baldų gamintojų „Pantone“ išrinkus stilingiausias metų spalvas, galime tikėtis, jog jų atsiras ir įvairių stilingų žmonių interjeruose. Tai – švelni rausva ir melsva. Šių spalvų pasteliniai deriniai puikiai dera jaukiame interjere, gerai atrodys ir prie bet kokios medienos tekstūrų. Štai čia ir gali pasireikšti meniškumas, derinant šias spalvas pasieksite tikrų meno aukštumų. Gražiai atrodys viena iš šių spalvų nudažyta medžio šakelė, pamerkta į tam tikrą specialią vazą, ir kiti gražūs interjero elementai.

Šviesa namuose

Tikru meno kūriniu gali tapti jūsų namuose atsiradę nauji šviestuvai, lempos. Mat jie nebūtinai turi būti standartiniai toršerai ir liustrai, tai gali būti ir visiškai kitokia šviesa namuose, kada pats šviesos šaltinis taps ir savotišku meno kūriniu. Pernai metais pristatytose naujausiose interjero mugėse galima pamatyti, kaip daug įtakos darė abstrakčių, tarsi dar besiformuojančių formų šviestuvai. Tokie, kurie tarsi vis dar dabar yra deginami krosnyje, kaip pučiamo stiklo nestabilūs burbulai, šviečiantys savo nuostabia šviesa. Tiesa, būkite atsargūs su šia interjero puošmena, nes šviesa labiau nei bet kas kitas atkreipia dėmesį į save, todėl, jeigu interjere bus pergrūsta ir prigrūsta įvairų šviesų, tuomet bus sunku suvaldyti į kambarį užėjusio žmogaus dėmesį ir teks galvoti, ką daryti, kad visi žiūrėtų ten, kur tikrai reikia žiūrėti. Dar viena gudrybė – šaltos ir šiltos šviesos derinimas. Mėlyna spalva, žalia spalva yra raminančios spalvos, jų fone nuostabiai išsiskirs raudonos, šiltų spalvų lempos.

Kas pakeis paveikslus?

Ieškodami gražių meno kūrinių savo interjerui, puikiai žinote, kad jau tikrai nebe tie laikai, kai namuose būdavo kabinami didikų portretai ir didžiuliai tapybiniai paveikslai. Nebent… Jie atitinka šiuolaikinio meno koncepciją. Tačiau dabar kur kas populiariau yra kabinti vadinamuosius printus – atspausdintus tarsi plakatus meno kūrinius, jų reprodukcijas. Taip, gerokai pigiau, tačiau vis tiek ne už dyką, jūsų namuose gali atsirasti mėgstamų šiuolaikinių menininkų, kurie dar nevirtę kiču, darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *