Batutas – ir džiaugsmas, ir pavojus

Linksma ir šiek tiek pavojinga, sportiška pramoga yra batutai. Smagu šokinėti į viršų ir žemyn, smagu, kai šokinėjant tiesiog supasi visa aplinka. Tačiau drauge tai ir pavojinga. Panagrinėkime batutų aktualijas.

Kodėl taip smagu pašokti?

Visų pirma, verta klausti savęs, kodėl išvis batutai kelia tokį džiaugsmą. Argi ne keista, kad kažkokie žmonės staiga ima striksėti į viršų ir žemyn ir iš viso to atsiranda tiek džiaugsmo. Tikėtina, kad tas šokinėjimo džiaugsmas tiesiog yra tarsi aidas mūsų praeities. Pažvelkite į beždžiones, mūsų giminaites, kaip smagu joms savo ilgomis rankomis šuoliuoti nuo šakos ant šakos. O jeigu dar ir turi uodegą, tai su ja išvis smagu prisilaikyti už šakų. Vaikai, kurie itin gerai jaučia gamtos šauksmą, instinktyviai daro keletą dalykų. Pavyzdžiui, įsikimba mamai į plaukus (kaip beždžionės vaikai įsikimba mamai į gaurus, nes tik taip šuoliuojant medžiais saugu pernešti vaikus). Taigi, žmogus mėgsta irgi įsikibti, o taip pat mėgsta šuoliuoti. Tie dalykai, kurie praeityje mums buvo nesvetimi, o gal mūsų kažkoks protėvis, dar ne „homo sapiens“, bet ankstesnis, mėgo tai daryti. Taigi, ir žmogui yra malonu jausti, kaip viskas kyla aukštyn ir žemyn.

Kokie pavojai slypi, ir kaip apsisaugoti

Batutai vaikamsŽinoma, batutai nėra tokie pavojinga kaip važinėjimas automobiliu greitkeliu per lietų ar plaukimas nemokant plaukti. Batutas tėra šoklus dalykas. Gali būti, kad jeigu bandysi atlikti visokius sportinius triukus ant batuto – blogai nusileidžiant pastatysi koją, ranką, o gal sprandą nusisuksi. Jeigu atsargiai šokinėji kaip baikštus pirmūnas, tai nieko neatsitiks. Nebent kas nors kitas šokdamas ir leisdamasis tave kliudys. Jeigu pradėsi kažką daryti gudriau, tada gali visko nutikti. Dar gali krentant atsitrenkti į sienelę – nosį prasikelti. Arba šokant pasitempti kokį raumenį, raištį. Visko gali būti. Tačiau geriausia apsaugos priemonė yra atsargumas. Kita vertus, jeigu ketini užsiimti batutais kaip sportu, tada, nori nenori, reikės pašokinėti smarkiau. Taigi, tuomet vertėtų saugotis ir užsidėti šalmą, užsivynioti minkštas apsaugas ant kelienių. Ir niekada neiti ant batutų šokinėti girtam. Jeigu batutą statote namie vaikams, galite apačioje po juo iškasti duobę ir tada jis dėsis daug žemiau. Tuomet taip neapsvaigs galva dėl aukščio, nes visų pirma iššoksi iš duobės. O jeigu ir sugebėsi iškristi iš batuto, tai bus mažesnis aukštis, mažesni ir sutrenkimai.

Vakarėlis batute

Idėja vakarėliui – išsinuomoti batutą. Tačiau ne vaikų vakarėliui, o suaugusiųjų. Nes gana įprasta nuomoti batutą vaikų gimtadieniui, o kas, jeigu taip pat padarysite su suaugusiųjų vakaru? Tuomet daug dalykų pasirodys kaip labai įdomūs. Aišku, nešokinėkite ten labai daug prisivalgę arba girti, nes galite ir batutą suplėšyti, ir patys žalos sau pasidaryti, kaip jau buvo aprašyta anksčiau.

Kiti atrakcionai kieme

Ne tik batutai bus tas šaunus dalykas, kuris paįvairins jūsų aplinką sode ir bus džiaugsmas vaikams bei suaugusiems. Yra ir daugiau smagių atrakcionų. Pavyzdžiui, galite pastatyti mini karuseles, čiuožyklą. Labai įdomu namie pasistatyti ir netikrą baseiną, kuris gali būti sumontuojamas kaip koks kubilas, arba tiesiog pripučiamas. Tai dalykai, su kuriais galima labai maloniai praleisti laiką, reikia tik sulaukti šilto vasaros oro.

Jeigu žinote, kad dažniausiai pramogaujate prastu oru, vertėtų lauke įrengti gerą pavėsinę, į kurią neprilytų. Yra žmonių, kurie dirba tada, kai nelyja. Pavyzdžiui, stogdengiai, plytelių klojėjai, kelio darbininkai, sodininkai ir kt. Tad atostogauti tenka per lietų. Ir dėl to verta pamąstyti, ką tokio smagaus per lietų galima nuveikti. Jeigu turėsite pavėsinę, jau iškart galėsite joje smagiai leisti laiką. Atrakcionai gali būti jūsų kieme, ir jie gali leisti jums pailsėti geru oru, o kai lyja, užeisite į pavėsinę ir joje smagiai sau pabūsite – tiesiog jūs ir jūsų kiemas.

Žinoma, norint turėti smagų laiką savoje aplinkoje, reikia kiemą ir sodą šiek tiek prisižiūrėti. Pavyzdžiui, reguliariai pjauti žolę. Taip pat nusidažyti namą, kad negadintų estetinės nuojautos. Keletas vaismedžių, krūmų ir gėlių tikrai papuoš jūsų sodą ir suteiks jam norimą grožį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *